CASE STUDY / Internet, jako sposób na wygodniejsze życie

Internet, jako sposób na wygodniejsze życie

Jak to by było na świecie, gdyby Twój dom i jego mieszkańcy mogli lepiej wykorzystywać dostępne technologie. Nie jest tu mowa o elektryczności czy kanalizacji ale o tym co jest dalej. Internet stał się tak bardzo powszechny, że jest już czymś więcej niż stronami WWW czy emailem. Niesie za sobą sposób na udogadnianie sobie życia. Od wymiaru domowego, po społeczny. Możesz nie tylko zarządzać zachowaniem swojej bramy garażowej z poziomu startfona ale dyskutować z ludźmi, których nie widać, ale wiesz że tam są.

Informacje jakie się rozchodzą po Twoim mieszkaniu do swoich współlokatorów (dzieci, kolegów, braci, siostry itp ) nie są już tylko werbalne lecz coraz częściej pisane. Pisane, bo niezobowiązujące do interakcji, co za tym idzie prostsze do życia. O ile prościej komuś coś wysłać przez jakiś komunikator niż mówić i się konfrontować z opinią przeciwną. Panele dotykowe, ktorę wiszą w naszych domach coraz częściej zastępują na smartfony, bo są zawsze włączone i mają swoje miejsce. Właśnie na ścianie w kuchni, czy w przedpokoju.

Idea komunikacji w domu jest na wyciągnięcie palca. Budowanie sieci urządzeń do komunikacji w przestrzeni jest dostępne już dziś. Mając WIFI, które staje się medium Twoich myśli oraz interkom Callin zaszczepiasz swoje idee w głowach innych ludzi aby realizować swoje cele.